S chrty žijeme již od roku 1998. V roce 2009 jsme se začali zabývat chovem barzojů, který jsme založili na špičkových importech ze skandinávie a zaregistrovali jsme Chs Matrioshka.

Jsme malá chovatelská stanice a naše psy bereme jako členy rodiny. Od narození jim věnujeme nadstandartní péči a to nejen po stránce výživy, ale i veternární péče. Krmíme převážně masem (BARF), v zimní sezónu vaříme teplou stravu. Občas dáváme i kvalitní granule, aby byla strava pestrá.

,

Máme k dispozici zahradu o velikosti 0.5 hektaru. Je tak zajištěn dostatečný prostor pro dospělé psy a také prostor pro správný vývoj štěňátek.

V naší barzojí smečce vznikají silné sociální vazby, starší pečují o mladší a naopak.

Naši psi mají sezónní bydlení. Od jara do podzimu ve venkovním výběhu, přes zimu jsou ve svém pokoji.

Veterinární péči nám zajišťuje klinika Vetmanie. O naše psy je skvěle postaráno počínaje plánováním vrhu, narození štěňat, potřebných chirurgických zákroků zejména ve vyšším věku až po důstojný odchod. Všechny naše starší fenky jsou kastrované. Snažíme se předcházet zdravotním problémům, které na sklonku života trápí většinu psů a dopřát jim delší a plnohodnotný život.

Co je cílem našeho chovu?

Především perfektní povaha, exterier co nejbližší dokonalosti, vynikající zdravotní stav a také pracovní využití.

Naši chovatelskou práci děláme zodpovědně a snažíme se tak vytvářet kvalitní a zajímavé spojení pro budoucí majitele našich štěňátek.

Proč štěňátko z naší Chs?

Naše štěňátka mají kvalitní rodokmen a vynikající původ. Jsou vychovávaná v rodinném prostředí ve společnosti dětí a dalších zvířecích miláčků. Mají vynikající zdravotní stav a samozřejmostí je perfektní péče a chovatelský servis. Pro naše štěňátka preferujeme dobrý domov a majitele, se kterými zůstaneme v kontaktu.

Jaký je rozdíl mezi našimi štěňátky a štěňátky bez PP (či s PP od nesolidních chovatelů)?

Naše štěňátka

(nadstandartní péče, kvalitní strava, výborný zdravotní stav, perfektní socializace a vývoj již od narození)

štěňátka bez PP či pocházející od nesolidního chovatele

(nedostatečná péče, nekvalitní strava, špatný zdravotní a psychický stav, .....)

Zajímavé odkazy

**********

 

Jsme součástí kulturních akcí pořádaných na zámku v Kuníně, kde dotváříme historický obraz doby.

Chrtí smečka zámku Kunín